ČESTITKA OB DNEVU DRŽAVNOSTI

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dan državnosti praznujemo v spomin na 25. junij 1991, ko je Slovenija formalno postala neodvisna. Na ta dan sta bili sprejeti Deklaracija o neodvisnosti Slovenije in Temeljna ustavna listina o samostojnosti in neodvisnosti Slovenije, slavnostna razglasitev je bila naslednji dan na Trgu republike v Ljubljani. Dva dni kasneje, 27. junija, se je z napadom Jugoslovanske ljudske armade začela osamosvojitvena vojna, v kateri je Slovenija ubranila neodvisnost.

Naš današnji praznik nam izraža voljo slovenskega naroda po lastni državi. Lahko bi rekli, da je država taka, kakršen je naš odnos do nje. Naj dan državnosti ne bo le dela prost dan, pač pa tudi dan veselja in ponosa.

Iskrene čestitke in lepo praznovanje!

Svet KS Šmartno v Rožni dolini

Kontakt

Zadnji prispevki