Obvestilo – Pokopališča in pogrebi v času epidemije

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ukrepi v zvezi z izvajanjem pokopališke in pogrebne dejavnosti v času epidemije

Urejanje pogreba izvedenega na pokopališču Šmartno v Rožni dolini

Svojce pokojnih prosimo, da za naročilo pogreba izvedenega na pokopališču Šmartno v Rožni dolini najprej pokličete pogrebno službo Ropotar, na tel. št. 03 700-14-85, 041 613 269, 041 748 904  in se dogovorite o vseh podrobnostih. Prosimo, da smrt pokojnika sporočite tudi v tajništvo KS Šmartno v Rožni dolini, tel. št. 051 348 400 ali e-mail: smartno@celje.si

Udeležba na pogrebih in uporaba poslovilne vežice

Na podlagi Odloka o začasni delni omejitvi gibanja ljudi  in omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 147/2020) je začasno prepovedano zbiranje več kot šest ljudi. Zbiranje do šest ljudi je dovoljeno samo, če je mogoče zagotoviti minimalno varnostno razdaljo v skladu s sprejetimi navodili oz. priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), ki so objavljena na spletnih straneh NIJZ. Ne glede na navedeno je zbiranje dovoljeno skupini oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva.

Uporaba zaščitne maske

Na podlagi Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 je uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih.

Razkuževanje rok

Uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza je obvezna tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih. Ob vstopu v zaprt javni prostor je obvezno razkuževanje rok z razkužilom, ki vsebuje najmanj 60 odstotkov alkohola. Ob tem je treba zaradi preprečevanja okužbe z virusom SARS-CoV-2 smiselno upoštevati vsa higienska navodila oziroma priporočila NIJZ, ki so objavljena na njihovih spletnih straneh.

Uporaba mrliške vežice

  • uporabljati jo je možno samo do dve uri pred začetkom pogrebne slovesnosti,
  • obvezno razkuževanje rok ob prihodu in ob izhodu,
  • vstopa se posamično in vzdržuje medosebno razdaljo vsaj 1,5 metra,
  • izražanje sožalja z rokovanjem in objemanjem se odsvetuje,
  • priporočljivo je, da so vrata vežice odprta,
  • obvezna je uporaba zaščitnih mask

Pogrebna slovesnost se izvaja zunaj in v najožjem družinskem krogu. Na slovesnosti ni priporočljivo izvajanje spremljevalnih dogodkov, kot so govori in izvajanje glasbe. Zaradi preprečevanja okužbe z virusom SARS-CoV-2 priporočajo upoštevanje vseh priporočil NIJZ, ki so objavljena na njihovih spletnih straneh. 

Kontakt

Zadnji prispevki