+386 51 348 400 (Tajništvo)

Zimsko doživetje in NOVI STEAM delavnici v Tehnoparku Celje

29 januarja, 2023

Spoštovani!

Vabimo vas, da postanete del zimskega doživetja, ki ga bomo v Tehnoparku Celje izvedli v času zimskih počitnic. Za vaše najmlajše raziskovalce organiziramo različne STEAM delavnice, ročne ustvarjalnice in aktivnosti, ki naravnost navdušujejo!

Prav tako pa predstavljamo povsem NOVI delavnici: Kakšen vonj ima prihodnost in Kreativno pisanje s kodo. Več podrobnosti si lahko preberete v opisu spodaj, vljudno pa vas pozivamo, da dokumenta v priponki delite z vašimi člani.

?. ?????? ???̌??????  /  31. 1.–4. 2.
V času zimskih počitnic za učence Jugovzhodne Slovenije, Koroške, Podravske, Pomurske, Savinjske in Posavske regije organiziramo 
Zimsko doživetje, s številnimi STEAM delavnicami in aktivnostmi. Več o programu si lahko preberete na povezavi: https://tehnopark.si/zimsko-dozivetje/, v priponki pa prilagamo urnik delavnic.

?. ????̌?? ???? ??? ??????????  /  sobota, 4. 2., 10.00–13.00

Si se kdaj spraševal/-a, kakšen vonj ima prihodnost?
Voh je močan psihološki sprožilec spominov in subjektivnih občutkov, ki nam lahko na nek način prikliče že pozabljeno preteklost. Svet, ki ga pričakujemo čez 150 let, si lahko le vizualno predstavljamo s pomočjo znanstveno-fantastičnih filmov, vendar nas zanima tudi, kakšen vonj bo imela prihodnost.  Na izkustveni delavnici raziščemo okolico stavbe in poiščemo material, za katerega menimo, da bo oddajal vonj, ki bo ostal za nami, ljudmi, v prihodnosti čez 150 let. Po enostavnem postopku destilacije bomo pridobili njihov vonj. Več vonjev bomo nato namešali v vonj prihodnosti.
??????? ?? ???????????: https://tehnopark.si/Aktualne-delavnice/kons-vonj/ (delavnica je plačljiva)

?. ????????? ??????? ? ????  /  sobota, 11. 2., 10.00–13.00

Na delavnici bodo udeleženci uporabljali programsko okolje Ink, ki omogoča pisanje zgodb z enostavnim programskim jezikom. Spoznavali bodo kako svoje zgodbe razvejati, jih spet združevati, vpeljevati pogoje in spremenljivke ter prilagajati potek zgodbe glede na bralčeve odločitve. Po uvodni demonstraciji bodo udeleženci sami napisali zgodbo, pri čemer bodo uporabili iztočnice iz različnih medijev (časopisni izrezki, slike, posnetki…). Pri pisanju zgodb se bodo spraševali tudi o moralnih, ekoloških in družbenih vprašanjih, ki jih lahko odpira interaktivna proza – bralec je s svojimi odločitvami aktivni udeleženec v poteku zgodbe. Tako bodo na dostopen način spoznali nekaj osnovnih konceptov programiranja, krepili domišljijo in razvijali svoj slog pisanja. Znanje, ki ga bodo pridobili, pa lahko prenesejo na področje razvoja računalniških iger, saj bodo zainteresirani lahko spoznali tudi, kako vključiti Ink v program za izdelovanje računalniških iger Unity.

??????? ?? ???????????: https://tehnopark.si/Aktualne-delavnice/kons-kreativna-koda/ (delavnica je plačljiva)

Vašega obiska se že veselimo!
Prijeten pozdrav

Podobne objave

13 maja, 2024
Obvestilo DU
Preberi več
13 maja, 2024
Obvestilo - vzgojitelji v kolonijah

Spoštovani, odprte je poziv za vzgojitelje v kolonijah v Celjskem domu v Baški. Pripenjamo vse potrebne informacije in se zahvaljujemo za podporo. Celjski dom v Baški vabi vzgojitelje v poletne kolonije_m

Preberi več
13 maja, 2024
Obvestilo

Spoštovani, na I. osnovni šoli Celje bo že 10. leto zapored v sodelovanju z Mestno občino Celje potekalo poletno počitniško varstvo. Izvajali ga bodo vse počitniške dni (z izjemo petka, 16. avgusta), od 26. junija do 30. avgusta 2024. Prijave bodo možne od petka, 10. maja, do ponedeljka, 10. junija. Več informacij na: www.poletnopocitniskovarstvo.si

Preberi več

KS Šmartno v Rožni dolini

KS Šmartno v Rožni dolini
Šmartno v Rožni dolini 5
3201 Šmartno v Rožni dolini Slovenija

T: 03 781 71 33
M: 051 348 400
E: smartno@celje.si
W: www.ks-smartno.si

Mestna občina Celje

Mestna občina Celje
Trg celjskih knezov 9
3000 Celje

T: 03 42 65 700
F: 03 42 65 682
E: mestna.obcina.celje@celje.si
W: moc.celje.si

Uradne ure tajništva KS:

Sreda od 9. do 11. ure
in petek od 8. do 10. ure

Sledite nam na:

© Vse pravice pridržane, 2023
Izdelava spletne strani MEDIALE.si
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content