+386 51 348 400 (Tajništvo)

IZJAVA O SKLADNOSTI (ZDSMA)

- Izjava o dostopnosti

Uvodno o dostopnosti

Krajevna skupnost Šmartno v Rožni dolini se trudi omogočati dostopnost spletnega mesta http://www.ks-smartno.si/ v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij vsem uporabnikom, kjer je to tehnično glede na CMS sistem mogoče.

Izjava o dostopnosti

Izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče http://www.ks-smartno.si/.

Za zagotavljanje zahtev glede dostopnosti so bile sistemsko zagotovljene nekatere prilagoditve, kot so:

 • izbira velikosti pisave,
 • prikaz strani v črno-beli barvi,
 • izbira barvnega kontrasta (med besedilom in ozadjem),
 • izbira negativnega kontrasta,
 • belo ozadje strani (svetlo ozadje),
 • opcija podčrtavanja povezav,
 • odebelitev pisave,
 • ponastavitev orodja dostopnosti (reset),
 • navigacija po spletnem mestu s tipkovnico,
 • predvidljivo delovanje spletišča.

Stopnja skladnosti

Spletišče https://ks-smartno.si je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.

 

 Nedostopna vsebina

Dostopnost spletišča http://www.ks-smartno.si/ nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine lahko ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

 

Spodaj navedena vsebina ni dostopna zaradi nesorazmernega bremena:

 • Krmljanje s tipkovnico do preskoka vsebin v določenih brskalnikih ne deluje, ker ne podpirajo funkcije v sistemu.
 • Določene slike so uporabljene kot dekoracijski element in jih morda kakšni bralniki ne prepoznajo kot sliko in s tem povezanimi funkcionalnostmi.
 • Vse fotografije na spletnih mestih še niso opremljene z opisi, oziroma še nimajo alternativnega besedila, zaradi velikega obsega fotografij, zaradi katerih bi za Krajevno skupnost nastali preveliki finančni storški.
 • Za ranljive skupine niso narejeni filmi z znakovnim jezikom, zvokom in s podnapisi. Razlog je v nesorazmernem bremenu, ki bi nastal za Krajevno skupnost. KS nesorazmerno breme ocenjuje s tem, da bi nastale znatne finančne posledice, če bi hotel vso vsebino prevesti v znakovni jezik, saj je obseg vsebine zelo velik. Poleg tega pa je večina vsebine takšne, da se dodaja in bi bilo težko zagotavljati ažurnost prevodov v znakovni jezik.
 • skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
 • programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
 • različne kompleksne tabele s podatki

 

Priprava izjave o dostopnosti

 • Ta izjava je bila pripravljena na podlagi samoocene.
 • Zadnja sprememba izjave: dne 1. 04. 2023.

 

Povratne in kontaktne informacije

Zaradi zelo pogostih posodobitev vsebin lahko obiskovalci pri brskanju po spletišču https://ks-smartno.si kljub prizadevanjem, da bi bile vse spletne strani čim bolj dostopne in uporabnikom prijazne, občasno naletijo na težave z dostopnostjo.

Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki lahko pošljete po navadni ali elektronski pošti na naslov: smartno@celje.si

 

Aplikacija

Krajevna skupnost nima razvite nobene aplikacije za mobilne naprave (telefone).

 

Kontakt:

KS Šmartno v Rožni dolini
Šmartno v Rožni dolini 5
3201 Šmartno v Rožni dolini Slovenija

T: 03 781 71 33
M: 051 348 400
E: smartno@celje.si
W: www.ks-smartno.si

Odgovor boste prejeli v roku osmih dni od prejema obvestila oziroma prošnje. Če v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora, vam bomo sporočili, kdaj bo odgovor podan in razloge za zakasnitev odgovora.

Izvršilni postopek

V primeru, da ugotovite odstopanja od določil Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko podate prijavo inšpektorjem za informacijsko družbo po navadni ali elektronski pošti na naslov:

Inšpektorat za javni sektor
Tržaška cesta 21
1000 Ljubljana

gp.ijs@gov.si

http://www.ijs.gov.si/KS Šmartno v Rožni dolini

KS Šmartno v Rožni dolini
Šmartno v Rožni dolini 5
3201 Šmartno v Rožni dolini Slovenija

T: 03 781 71 33
M: 051 348 400
E: smartno@celje.si
W: www.ks-smartno.si

Mestna občina Celje

Mestna občina Celje
Trg celjskih knezov 9
3000 Celje

T: 03 42 65 700
F: 03 42 65 682
E: mestna.obcina.celje@celje.si
W: moc.celje.si

Uradne ure tajništva KS:

ob sredah, od 14.30 do 16.30
ob petkih, od 8.00 do 10.00

Sledite nam na:

© Vse pravice pridržane, 2023
Izdelava spletne strani MEDIALE.si
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content