+386 51 348 400 (Tajništvo)

Šola in vrtec

Šola

Šola v Šmartnem je začela delovati leta 1818. Prvi učitelj je bil Jurij Torinek (cerkovnik in organist). Šola je bila podrejena cerkveni oblasti. Šolsko poslopje je bila takrat lesena bajta – kaplanija do leta 1822. Otrok je bilo 30. Leta 1870 je upokojeni župnik Jakob Črepinšek v svoji oporoki zapustil za namene šolstva zemljišče, na katerem se nahaja današnje šolsko poslopje, šolski vrt in sadovnjak. Naša šola je bila vedno duša kraja in učitelji nosilci kulture. Šola nudi gostoljubje glasbeni šoli in sekcijam kulturnega društva v kraju. Trudi se, da mladi ostanejo povezani s krajem, poženejo korenine in se počutijo nekje doma. Veliko nas je, ki se trudimo obdržati šolo, odločitev pa je v rokah staršev otrok zdajšnje in bodočih generacij. Sedanje osrednje šolsko poslopje, ki je staro okoli 90 let zato neprestano posodabljamo in dopolnjujemo…

www.os-vojnik.si

Vrtec

Vrtec Mavrica Vojnik je javni vrtec, ki je s samostojnim delovanjem pričel v marcu leta 1997. Mesec marec simbolizira družino in materinstvo, zato je bil dobra popotnica oblikovanju zdravega in otrokom prijaznega vrtca. Naša ustanoviteljica je Občina Vojnik. V okviru samostojnega vrtca s sedežem v Vojniku, je začela delovati tudi enota Šmartno v Rožni dolini in sicer v prostorih podružnične šole. Odprl se je heterogeni oddelek otrok starih od enega do šest let, v dopoldanskem času se je izvajal tudi program celoletne priprave na šolo.

http://www.zupnija-smartno.si/

KS Šmartno v Rožni dolini

KS Šmartno v Rožni dolini
Šmartno v Rožni dolini 5
3201 Šmartno v Rožni dolini Slovenija

T: 03 781 71 33
M: 051 348 400
E: smartno@celje.si
W: www.ks-smartno.si

Mestna občina Celje

Mestna občina Celje
Trg celjskih knezov 9
3000 Celje

T: 03 42 65 700
F: 03 42 65 682
E: mestna.obcina.celje@celje.si
W: moc.celje.si

Uradne ure tajništva KS:

Sreda od 9. do 11. ure
in petek od 8. do 10. ure

Sledite nam na:

© Vse pravice pridržane, 2023
Izdelava spletne strani MEDIALE.si
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content